Model domu z cegieł z gliny lekkiej, powierzchnia użytkowa 44,5 m2 

 

W 2015 roku zamierzamy rozpocząć budowę osiedla domów naturalnych we wsi Bończa, gmina Słubice nad Wisła , w województwie mazowieckim.  Położenie terenu jest wyjątkowe, teren polodowcowy,  pozostałość moreny czołowej pradoliny Wisły. Wokół osiedla  łąki i lasy. 

Domy budowane będą wyłącznie z naturalnych materiałów : gliny, słomy, drewna i kamienia polnego. Przy projektowaniu przestrzegamy generalnych,  znanych od tysiącleci lat zasad budowy osiedli zapewniających zdrowie, dobrobyt i szczęście swoim mieszkańcom.

 

Na osiedlu przewidziano miejsce na dom wspólnotowy , żłobek, przedszkole, ogródek jordanowski  i teren dla klubu sportowego z placem  na kort tenisowy , koszykówkę czy siatkówkę.

Osiedle ma charakter własnościowy. Sprzedaż działek budowlanych, w cenie działki   projekt budowlany i pozwolenie na budowę , projekty do wyboru  z załączonego do niniejszego wprowadzenia katalogu, na życzenie projekt indywidualny.

 

Nasze naturalne domy opisane są na stronie www.naturalnydom.com . Zapraszamy do lektury.

 

Zaplanowano budowę osiedla siłami własnymi inwestora , pracy przy budowie domu z rodziną i przyjaciółmi. Wówczas inwestor ponosi wyłącznie koszt zakupu materiałów budowlanych.

Dla przykładu koszt materiałów budowlanych na budowę stanu surowego  :

  • segmentu podstawowego domu do rozbudowy o pow. użyt. 45,5 m2  wyniesie ok.22 730,0 zł.;
  • segmentu środkowego w domu szeregowym o pow. użyt. 42,7 m2 wyniesie ok. 20 550,0 zł;
  • segmentu środkowego w domu szeregowym o pow. użyt. 71,1 m2 wyniesie ok.28 770,0 zł.