Warunki zabudowy

 

Obowiązujące na osiedlu warunki zabudowy :

 • domy wyłącznie z naturalnych materiałów : gliny, słomy, drewna i kamienia polnego;
 • bezwzględnym priorytetem w  rozwiązaniach  technologicznych i technicznych na osiedlu mają rozwiązania zapewniające zdrowie mieszkańcom osiedla. Przestrzegamy generalnych,  znanych od tysiącleci lat zasad budowy osiedli zapewniających zdrowie, dobrobyt i szczęście swoim mieszkańcom. Prawa i wskazówki , których wiarygodność potwierdza tysiące lat budowania siedlisk ludzkich i które ostatnio udowadnia fizyka kwantowa;
 •  minimalne wielkości działek : 
  •  dom jednorodzinny – 400,0 m2
  •  dom dwurodzinny  – 600,0 m2
  •  segment w szeregowcu  –  75,0 m2
 • ogrodzenie zewnętrzne z naturalnych materiałów : mur z pełnej gliny przetykany    ozdobnymi fragmentami z wikliny;
 • ogrodzenia wewnętrzne pomiędzy domami : wyłącznie żywopłoty do 1,20 m wysokości;
 • biologiczna oczyszczalnia ścieków  przy każdym domu.

 

Na osiedlu przewidziano miejsce na dom wspólnotowy , żłobek, przedszkole, ogródek jordanowski  i teren dla klubu sportowego z placem  na kort tenisowy , koszykówkę czy siatkówkę.

 

Projekt zagospodarowania terenu

ABY POWIĘKSZYĆ MAPKĘ KONIECZNE JEST UŻYCIE
PRZEGLĄDARKI FIREFOX LUB CHROME


 

Osiedle ma charakter własnościowy. Sprzedaż działek budowlanych z gotowym projektem budowlanym i pozwoleniem w cenie działki  , projekty do wyboru  z załączonego do niniejszego wprowadzenia katalogu.

 

Możliwa także jest budowa domu z obcego katalogu lub domu marzeń inwestora. W przypadku wyboru projektu z poza naszego katalogu, adaptacje projektu do warunków miejscowych w Bończy lub nowy indywidualny projekt wykona odpłatnie nasz zespół projektowy ,  po cenach promocyjnych.

 

Na osiedlu przebadano cały teren pod względem szkodliwego promieniowania ziemskiego : z cieków podziemnych, siatki Hartmana i Curry , usytuowano domy zgodne z zasadami  Vastu, wg  głównych kierunków geograficznych ,  harmonijne rozwiązania przestrzenne , harmonijne dobrane kształty budynków , kolorystyka osiedla  i zieleń. –  stworzą wyjątkową atmosferę osiedla.

 

Charakterystycznym elementem wszystkich domów jest specjalnie zaprojektowany do zastosowania lekkich cegieł z gliny i słomy system konstrukcyjny. Lekki szkielet drewniany ułatwia sprawne wykonanie całej niezawodnej izolacji cieplnej domów murów i sklepienia poddasza z tzw. lekkiej gliny.

 

Koncepcja konstrukcji i technologia wykonania jest zastrzeżona w   Urzędzie Patentowym RP Nr. 328297/1998 .

Warunkiem sprzedaży działki jest zakończenie budowy stanu surowego domu w ciągu 2 lat .